Jak urządzić zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, lecz w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na przyjęciu pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na przebraniach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Również zabawy powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für frauen kurz

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, trafionym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się tylko do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (na przykład malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz także wyglądają bardzo efektownie). Warto zapewnić także na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.