Jak udekorować ścianę nad schodami

Zagospodarowanie własnego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie wiemy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w własnym m wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie aktualnych czasopism.
Zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej ważne elementy wystroju domu. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, bo każdy z mieszkańców będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, niezbędne są rodzinne zdjęcia. Dobrze wywołać je w różnych wymiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, aby eksponować wspólne fotografie.

Niespotykanym sposobem na urządzenie przestrzeni nad schodami jest wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Ciekawy wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było wyjść na francuską dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeśli wolisz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday wishes