Gdy się zmotywować do okazji z nadwagą

Dodatkowe kilogramy powodują, że nasz humor destabilizuje nas. Dopada nas apatia , depresja i bierność do wielu aktywności życiowych. Odmawiamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Paraliżuje nas obawa przed tym co powiedzą o nas znajomi. Należy zatem coś z tym zrobić. Najważniejszym krokiem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to między innymi nowa spódnica, nowe spodnie, podróż w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, komplement znajomych czy adoracja w oczach nieznanych osób. Jak więc przygotować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak silną chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia triumfu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie w momencie gdy osiągniesz cel. To pozwoli Tobie wytrzymać w decyzji.

4. Chwal siebie i premiuj nawet za niewielkie sukcesy. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do kina, wizyta u kosmetyczki, wodę toaletową .

5. Znajdź znajomego, z którym będziesz ścigać się. Waszym marzeniem będzie, kto szybciej pozbędzie się pięć kilogramów. Ściganie się zawsze pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.